הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אכזבה ענקית : שדרות הרצל נפתחו לתנועה

בנובמבר האחרון (2016), נסגרו לתנועה שדרות הרצל ופקקי התנועה הורגשו בכל העיר.

תושבי העיר זעקו בכל אמצעי אפשרי – בשיחות עם חברים, ברשתות החברתיות, במגוון ערוצי הטלוויזיה, ברדיו ובכל מקום שרק אפשר היה לצעוק – די לפקקים.

אשדוד התפצלה לשניים: אנשים, שלא חשבו לרגע שפרויקט הרי-ווי יטיב עימם ולאחרים, שחשבו שכל מהלך גדול עתיר תקציבים יוביל לשינוי חיובי בעיר.

שדרות הרצל אשר היוו עורק תנועה ראשי ומרכזי בעיר נסגרו לתנועה, בניגוד גמור לחלק מהמתכננים של הפרויקט שחשבו שלא צריך לסגור את שדרות הרצל ואנחנו הרגשנו על בשרנו חודשים ארוכים של נסיעה בלתי אפשרית בעיר. הגעה מרובע לרובע שהייתה אורכת מקסימום 10 דקות התארכה פי שניים וחצי ויותר.

בשבוע האחרון, נפתחו שדרות הרצל לתנועה והדבר נראה כלקוח מתוך דה-ז'וו. 

בדיוק כפי, שפרויקט הפרדת הפסולת לא הצליח ונחל כישלון צורב ו"זריקה לפח" של כ-80 מיליון שקלים (או יותר). פרויקט שאת פצעיו וכיעור רחובות העיר אנו נאלצים ללקק עד עצם היום הזה וייקח עוד שנים רבות עד שרק נצליח להחזיר את המצב לקדמותו, אם בכלל. איכות חייהם של תושבים רבים נפגעה, מדרכות שלמות התכערו בגלל פחי אשפה שהוצבו שלא במקומם. חוסר מחשבה והכל כלאחר יד, יחס לכספי ציבור כאל "שלהם" ואז קל יותר לפזר את הכסף באוויר.

כך גם נדמה, שקורה בפרויקט התחבורה שהושקעו בו סכומים גבוהים בהרבה.

רבע מיליארד שקלים הושקעו בפרויקט הזה שנקר רי-ווי ואת תוצאותיו אנחנו מתחילים לראות עכשיו ונוכחים לראות במו עינינו : "מה שהיה הוא שיהיה. כלום לא השתנה ואם כבר השתנה לרעה". כביש חדש נפתח ונראה כאילו לקוח מתוך סרט אימה שצולם בעזה. מהמורות, בורות, חורים, בורות ביוב בולטים. הכביש כלל לא כוסה באספלט וכבר נפתח לתנועה- האם מישהו מתכנן לבצע מקצה שיפורים?, לסלול את הכביש כראוי עם לפחות 2 שכבות של אספלט למראה אחיד? מישהו ערך ביקורת לעבודה של הקבלן המבצע? ושאלת השאלות – האם מישהו מהעירייה שילם לקבלן על עבודה כזאת?

אם זה הפרויקט "החדשני" שהבטיחו לנו קברניטי העיר אזי אוי לנו שאלו מנהיגי העיר שלנו. אוי לנו שנתנו אמון באנשים, שנראה שהם מתייחסים לכסף "שלנו" כאל כסף שניתן לבזבז מבלי לדרוש את האיכות הנדרשת.

אולי תתעניין ב...

קרע בש״ס: רבני משפחת אבוחצירא החרימו את ביקורו של הרב אריה דרעי

חילוקי הדעות בין מ״מ ראש העיר אבי אמסלם לבין בתי רבני אבוחצירא הגיעו עד כדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.