איתמר בניסטי הוא הבוגר הראשון של המכללה להנדסה שלומד לדוקטורט

איתמר בניסטי, תושב אשדוד שסיים את לימודיו לתואר ראשון בהנדסה כימית ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד ב-2014, כיום נמצא בלימודי הדוקטורט בתחום ההנדסה הכימית בטכניון שבחיפה.

 

אחד ממסלולי הלימוד הנחשקים והקשים ביותר שמציעה מכללת "סמי שמעון" לתלמידיה הוא המסלול להנדסה כימית. הלימודים משלבים בין ידע בסיסי ותיאורטי לבין חשיפה לחזית הטכנולוגית והמדעית בתחום. בתעשייה הכימית משתלבים הבוגרים בתחומים רבים כמו בתעשיית הכימית המסורתית, התרופות, פיתוח ויישום של טכנולוגיות ירוקות.

איתמר בניסטי, תושב העיר אשדוד ובוגר מכללת SCE, עמל בימים אלו על תואר הדוקטורט בטכניון שבחיפה. על הבחירה בלימודי הנדסה כימית מספר בניסטי: "חיפשתי במשך הרבה זמן תחום שיעניין אותי ובסוף החלטתי ללכת על תחום ההנדסה הכימית. במכללה בחרתי בגלל הקרבה ונשארתי בזכות הכיתות הקטנות והיחס האישי של המרצים והמתרגלים".

בסיום הלימודים החליט בניסטי להמשיך את מסלול ההנדסה הכימית ונרשם ללימודי תואר שני בטכניון. את התזה שלו כתב בנושא "חקר השפעת כיווניות פני השטח של תחמוצות ביסמוט על פעילותן הפוטוקטליטית" בהנחית פרופ' ירון פז. בשפה פשוטה יותר, בניסטי עוסק בחקר ופיתוח של פוטוקטליזטורים, רכיבים שמטרתם להאיץ תהליכים כימיים בעזרת אור. מחקרו נוגע בתחומים רבים וחשובים בפיסיקה וכן בנושאים סביבתיים כמו טיהור מים ואוויר ממזהמים.

את הדוקטורט שלו צפוי בניסטי להשלים ב-2020 ובמקביל הוא מתרגל במספר קורסי ליבה בפקולטה להנדסה כימית עבור סטודנטים לתואר הראשון: "בתואר הראשון במכללת SCE קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים ונחשפתי ללימוד מעשי במעבדות המכללה בעלות ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם. כל הבסיס להבנה של תחום ההנדסה הכימית ודברים רבים שאני מעביר לסטודנטים שלי היום אלו דברים שרכשתי בתואר הראשון והשני. החוויה הטובה שהייתה לי בזמן ההיכרות עם התחום היא זו שעוררה את סקרנותי להמשיך ללימודים לתארים מתקדמים בטכניון".

 

איתמר בניסטי/ צילום עצמי

 

אולי תתעניין ב...

עמוד הפייסבוק של עיריית אשדוד הופעל בשבת| חילול שבת בפרהסיה- הדור הבא

ערב שבת, יום שישי בערב, 16 באוגוסט 2019, ט״ו באב. מה בער למפעילי עמוד הפייסבוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים