הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אישה לא ניתנת למחיקה- האמנם?| תופעת השחתת שלטי חוצות עם נשים

תופעת השחתת שלטי חוצות אשר עליהם מופיעות נשים בשיטה הידועה של שפיכת צבע לבן על דמותה של האשה על השלט חוזרת על עצמה. כיום, כמעט שלא קיים שלט בעיר עם דמות אשה. המשטרה: ״פתחנו בחקירה״

שלטי חוצות אשר מופיעות עליהם נשים הושחתו במתחם השופרסל – דיל ובמקומות נוספים ברחבי העיר. השחתת השלטים איננה נעשית בפעם הראשונה והשיטה ידועה ומוכרת לתושבי העיר ולמשטרה. השלטים מושחתים על ידי שפיכת צבע לבן על הנשים בלבד, כך שהמניעים, ככל הנראה, אמורים להיות ברורים למשטרה.

כיום, כמעט שלא קיימים שלטי חוצות בעיר עם דמות נשים שאינן מושחתות. בסמוך לשלטים, קיימות מצלמות של המוקד-רואה העירוני. מדוע לא נעשה מאמץ לתפוס את משחיתי הרכוש הציבורי? והאם אכן מישהו מהנהגת העיר מתעניין בנושא?

בעבר, הגישה עיריית אשדוד תלונה במשטרה ושם חקרו את הנעשה. לאחר דין ודברים הודיעו במשטרת ישראל, כי נתפסו מספר נערים שאינם תושבי העיר. מה קרה מאז? לא הרבה בהיבט המעשה.

לא ברור הפעם מדוע משטרת אשדוד איננה פועלת בנושא. פנינו לקבלת תגובה ולהלן תגובתה של משטרת ישראל, בתחנת אשדוד:

״ממשטרת ישראל נמסר: בעקבות מספר מקרים שהובאו לידיעת המשטרה על שלטי חוצות שעפ"י החשד הושחתו בעיר אשדוד, פתחה המשטרה בבדיקה שמטרת להתחקות אחר זהות המעורבים ולהביאם לחקירה.
עוד נציין, כי לפני מספר חודשים משטרת אשדוד עצרה לחקירה חשוד במעשים דומים״.

נדגיש, כי כידוע, אשדוד מרושתת במאות מצלמות אשר אמורות לגלות בנקל את מבצעי הוונדליזם. עם זאת נראה, כי חסרה מאוד המוטיבציה הדרושה לפענוח ההשחתה שוב ושוב על אף שזו פוגעת ברגשותיהם של תושבות ותושבים רבים וכן גורמת לנזק כספי ממשי לשלטים היקרים.

לאור הלחץ הציבורי הגדול, אתמול (רביעי) בישיבת מועצת העיר, שיווק ראש העיר את החולצה שאותה לבש במשך כל ישיבת המועצה ועליה הכיתוב: ״אישה- לא ניתנת למחיקה״. עם זאת, את הכיתוב הזה טוב יהיה אילו יובילו מעשים של ממש ללכידת משחיתי הרכוש הציבורי.

להלן דבריו של ראש העיר כפי שעלו בעמוד הפייסבוק שלו:

אישה – לא ניתנת למחיקה!

בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה בזויה של השחתת שלטי פרסום ברחבי העיר בהם מופיעות נשים.
חברת המועצה עו"ד אורית אלמוזנינו מובילה את המאבק בנושא ושמחנו היום להצטרף אליו, כלל חברי מועצת העיר, בלבישת חולצה המוחה על המקרים הללו.
אנו נגלה אפס סובלנות לתופעה זו בעירנו, ואנו פועלים בכל הכח למגר אותה.
אשדוד היא עיר שמהותה היא חיים ביחד, בסובלנות, כבוד הדדי ושוויון חברתי ומגדרי. כך היה וכך ימשיך להיות ללא עוררין. הנחיתי להפעיל את מלוא היכולות של ״מוקד רואה״ במוקד העירוני, ולסייע למשטרה בפעולות מניעה ואכיפה למיגור התופעה באשדוד. אני משוכנע שיהיו חדשות בקרוב בעניין.

ג׳ניה גורביץ׳, פעיל ציבורי, אמר את הדברים הבאים:

״השחתת השלטים באשדוד בהן מופיעות נשים נמשכת שנים ובימים אלו אנו עדים לשיאים חדשים של התופעה, שלטי חוצות, שלטים על אוטובוסים, חלונות ראווה ואף שלטים באתרי הבניה בעיר, הכל מושחת אם נשים מופיעות בשלט, הדרת נשים טהורה.
הגיע הזמן שנושא השחתת שלטי הנשים יהיה בראש סדר העדיפויות של מקבלי ההחלטות באשדוד הן בעירייה והן בתחנת משטרת אשדוד, התושבים רוצים לראות שינוי בשטח ולא רק דיבורים ״.

לי פלמרי, תושבת העיר אשר הוטרדה מהונדליזם של השלטים, העלתה את פנייתה והתמונות הבאות בנושא:

קרדיט צילומים: ג׳ניה גורביץ׳ ולי פלמרי

אולי תתעניין ב...

כתב אישום כנגד תושב שחתך תשתיות גז בבניין מגורים וסיכן חיי אדם

כתב אישום הוגש נגד תושב אשדוד שלפני כשבוע חתך באישון לילה תשתיות גז של בניין …

4 תגובות

 1. ראש העיר ויתר הנבחרים נכשלו גם כאן לשמור על האזרחיות….
  בשביל מה לוקחים מס שמירה?
  בשביל ליגנוב עוד כסף, לתת עוד ג'ובים למקורבים, או לשמור על האזרחים?
  מושחתים נמאסתם ❗❗❗

 2. חייבים לשים סוף לתופעה

  משטרה נכבדת תואילו לסיים את הסאגה ולתפוס תדוס או חבורת הדוסים הבזויה הזו ולהעמיד אותם לדין ולהעיף מהעיר!!!!…..

 3. חרא של ראש עיר זבל שלא מעניין אותו כלום רק לרבוץ בקומה 5 חלאה יחד עם עסקניו הפך את העיר לבני ברק ולכפייה דתית חייב לחייב אותו ולדרוש ממנו שייפסק תופעת השחתת השלטים בידי כנופיית החושך הדתית!!!!….

 4. רק לסרי על הפרצוף שלכם

  מר יחיאל לסרי לשנים רבות ראש עיר שטוב לאשדוד תגידו תודה במקום לבלבל תמוח ולמצוא רק מה לא טוב אשדודים זנ תסמונת מירמור קבוע!!!!….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.