אין ראש עיר? יש מנכ״ל| רשמים מישיבת מועצת העיר

ישיבת מועצת העיר האחרונה חידדה את יחסי הכוחות המשתנים, לכאורה, בעיריית אשדוד. מי שבעבר היו מוקדי מפתח במגוון תחומים, כפי הנראה, נדחקו הצידה לטובת המנהל האמיתי של העיר. תתפלאו, הוא אפילו לא נבחר ציבור.

בסך הכל 4 חודשים לאחר הבחירות אשר הסעירו את העיר וכמעט גרמו להחלפת השלטון וכבר אנו עדים לסערות פוליטיות משמעותיות.

בישיבת מועצת העיר האחרונה, (6/3/19), שבה ראש העיר לא נכח עקב נסיעה מבורכת לחו"ל, יכולנו לראות את יחסי הכוחות המשתנים, לכאורה, בעיריית אשדוד בין גורמי המפתח הבכירים.

אווירה טובה ללא מתחים בין הקואליציה לאופוזיציה

ראשית, העידו חלק מהנוכחים בפני מערכת "אשדוד היום", ניתן היה להבחין באווירה טובה ונעימה במועצה. הדיון התנהל בענייניות, גורמי המקצוע השיבו באריכות וניתן היה לראות, שמגוון הדעות מושמעות ואולי אפילו נלקחות בחשבון. הייתכן, כי ראש העיר בנוכחותו, גורם למתח באוויר? או שמא, עצם נוכחותו גורמת למגוון אמוציות לצאת החוצה ולהפוך את הישיבה לעניינית הרבה פחות? קשה היה שלא להבחין בשינוי המשמעותי בין ישיבה שמתנהלת עם ראש העיר לבין זו האחרונה. לדעת חלק מהנוכחים, הישיבה האחרונה הייתה הנעימה ביותר מזה זמן רב.

מתח מובנה בין ש"ס להנהלת העיר

המתח היחיד אשר בו ניתן היה להבחין בנקל, הוא דווקא בין זה של חברי ש"ס עם סגן ראש העיר בראשם, לבין הנהלת העיר: גבי כנפו, אילן בן עדי – בעיקר. נראה היה, כי לשניים בן עדי-כנפו, על אף חילוקי הדעות ההיסטוריים ביניהם, יש מטרה מאוד ברורה, איש איש והאינטרסים שלו, לכאורה, מול ש"ס וההתבטאויות הפומביות של כנפו, בעניין זה, לא מותירות מקום לפרשנות שגויה. מתקבל הרושם, כי נעשה כל מאמץ לשמור על הגחלת עד למועד הבחירות בעוד חודש בדיוק, ואחריהן, ספק גדול מאוד אם הקואליציה תישאר כפי שהיא היום.  הערכה שלנו: ש"ס תעבור לאופוזיציה ומיד אחריה יעברו גם חברי "אגודת ישראל". איחוד הכוחות הזה בין ש"ס לאוגדת ישראל, היא הדבר ממנו הכי חוששים בשלטון הנוכחי. החשש התגבר לאור פגישתם של השרים דרעי וליצמן השבוע.

השרים דרעי וליצמן השבוע. צילום: דוברות ש״ס

מנכ"ל העיר

בן עדי תפס את מקומו ביתר שאת בישיבה האחרונה, עת ראש העיר לא נכח בארץ. היה נראה לחלק מהנוכחים, כי בן עדי הוא "הבוס האמיתי" של העיר. היחיד שיודע להשיב לשאלות שעולות מחברי המועצה והפעם, אף בסבלנות יתרה. בעבר, מי שהיה תופס את הפיקוד בהיעדרו של ראש העיר, היה גבי כנפו, ממלא מקומו. כמצופה בדמוקרטיה תקינה, כי בעת היעדרו של נבחר ציבור משמעותי כמו ראש עיר, מי שיתפוס את מקומו הוא סגנו, הנבחר אף הוא על ידי הציבור. בישיבה האחרונה ראינו, ספק שינוי מגמה ספק היה זה המצב מאז ומעולם, כי בן עדי נוכח בכל תחום ועניין, ולמעשה, היה זה הוא שניהל את הישיבה יותר מאשר המוסמך לתפקיד המקורי (כנפו).

היו שחשבו, כי ניתן היה לראות בגבי כנפו את העייפות, לא זו הרגעית, אלא יותר באופן נפשי. כנפו אפשר לדברים להתנהל, גם בלי להיות בשליטה כל הזמן והפלא ופלא – זה עבד. האם מדובר בחלחול תובנות עקב תוצאות הבחירות האחרונות? האם עם שוך קרבות יום הבחירות וההבנה, כי היו הם כפסע מאיבוד השלטון מידיהם לעד, השיל מעליו כנפו את היוהרה, שהיינו רגילים לראות בו? הייתכן, כי אנו צועדים לעתיד טוב יותר בעבור תושבי העיר?

מנכ״ל העירייה בישיבת המועצה האחרונה

אולי תתעניין ב...

גיבור היום: קובי לויטן נפצע כאשר זינק לעבר ילדה והציל אותה מפגיעת רכב קשה

כונן מד"א-הצלה דרום הגן על ילדה מתאונה ונפצע כונן מד"א-הצלה דרום קובי לויטן הבחין הערב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים