הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אין גיל לגירושין: בני זוג תושבי העיר בני 74 התגרשו וזה לא הסוף

 

בני זוג מאשדוד, שהתגרשו בגיל 74, מצאו עצמם שוב בבית הדין הרבני לאחר שהאישה טענה כי מגיע לה סכום כסף נוסף בסך 80,000 ש"ח.

 

השבוע החליט בית הדין הרבני באשדוד לפסוק לטובת גרוש לאחר שגרושתו דרשה לקבל מחצית מסכום כסף שהעביר בעבר לחשבון בנו מנישואים קודמים.

 

בני הזוג החליטו להתגרש בגיל 74 ובמסגרת ההסכם, סוכם על מכירת נכס משותף, וכן על חתימה על סעיף "העדר תביעות" המונעת מבני הזוג לתבוע בעתיד על נושאים וסכומים שונים.

 

כמה שבועות לאחר החתימה על הסכם הגירושין, נזכרה האישה שבעלה הבריח כספים מחשבון הבנק המשותף, והעביר כספים לבנו מנישואים קודמים, ועל כן היא זכאית לקבל מחצית מהסכום בגובה של 80,000 ₪.

 

עורכי  הדין לילך זריהן ועוה"ד גיל שחף המייצגים את הבעל, הגישו בקשה לסלק את תביעתה החדשה של האישה על הסף. עורכי הדין טענו כי קיים סעיף "העדר תביעות" בהסכם הגירושין, ולא ניתן להעלות טענות חדשות בענייני רכוש.

 

האישה טענה מנגד כי לא הייתה מודעת להעברת הכספים במועד החתימה על ההסכם. לחילופין טענה כי בשעת החתימה על הסכם הגירושין לא הייתה מיוצגת על ידי עורך דין ולכן לא הבינה על מה חתמה.

 

בית הדין הרבני האזורי באשדוד קיבל השבוע את מלוא טענות ההגנה של הבעל ופסק כי התביעה של האישה תסולק על הסף ולא ניתן לדון בטענותיה לאחר שנחתם הסכם עם סעיף "העדר תביעות".

 

עוה"ד גיל שחף, הבעלים של שחף ושות' – חברת עורכי דין, המומחים לגירושין,  מסר כי: "בתי המשפט, לרבות בית הדין הרבני, מייחסים חשיבות רבה להסכמה של צדדים על "העדר תביעות" וכמעט שלא ניתן לפתוח הסכמים הכוללים סעיף שכזה. את טענותיה, לרבות כספיות, היה על האישה להעלות עוד בטרם נחתם ההסכם. לאחר שחתמה על סעיף העדר תביעות הרי שהיא מנועה מלהעלות כל טענה כלפי הבעל".

*קרדיט צילום: איתן וכסמן.

 

——————————————————————————————————-

אודות חברת שחף ושות': שחף ושות' – חברת עורכי דין, המומחים לגירושין, הוקמה בשנת 2002 על ידי עו"ד גיל שחף. המשרד, בשונה ממשרדים אחרים, עוסק אך ורק בתחום דיני משפחה. סניפה הראשון של החברה נפתח באשדוד אך לאור ההצלחה והביקוש, החליטו בחברה לפתוח סניף נוסף בבאר שבע, במגדל הרכבת, שדרות יצחק בן צבי 10.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.