הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

איך משלמים שכר דירה בכרטיס אשראי?

צ'קים הם אמצעי תשלום שהולך ונעלם, ולמעשה כבר כמעט לא נמצא בשימוש, אבל רבים מחזיקים ומזמינים פנקסי צ'קים מסיבה אחת בלבד – תשלום שכר דירה. כן, למרות שעולם התשלומים מתקדם בצעדי ענק, וכיום קיימים אמצעי תשלום מתקדמים, הרבה אנשים עדיין מכירים היטב את טקס חלוקת 12 הצ'קים במועד חידוש חוזה הדירה השנתי. כמובן שאפשר לשלם שכר דירה גם בדרכים אחרות, כמו מזומן או העברה בנקאית, אם הדבר מקובל על שני הצדדים, אבל האם ידעתם שאפשר לשלם גם בכרטיס אשראי?

ובכן, זה בהחלט אפשרי. חברות האשראי בישראל מפעילות שירות תשלום שכר דירה בכרטיס אשראי, באמצעות אשראי לצד שלישי. כלומר, הצד השוכר משלם בכרטיס, והכסף עובר ישירות לחשבון הבנק של הצד המשכיר. לשיטת התשלום הזו יש יתרונות וחסרונות, ולפני שיוצאים לדרך כדאי מאוד לדעת כמה שיותר. זה הזמן ללמוד הכל על תשלום שכר דירה בכרטיס אשראי.

איך זה עובד?

כאמור, על מנת לשלם שכר דירה בכרטיס אשראי, יש לפנות לאחת מחברות האשראי. איך יודעים לאיזו חברה לפנות? פשוט מאוד: השירות זמין רק עם הצד השוכר מחזיק בכרטיס אשראי של חברה מסוימת, ואליה פונים לקבלת השירות. כל אחת מהחברות מספקת תנאים מעט שונים לתשלום, כך שחשוב לשים לב לכמה דברים עליהם נרחיב בהמשך. 

התהליך הוא מאוד פשוט – באמצעות האתר או האפליקציה של חברת האשראי מורידים טופס לתשלום שכר דירה. לאחר מכן ממלאים את הפרטים, שני הצדדים חותמים ומעבירים את הטופס חזרה לחברה. אם הכל תקין, הצדדים יקבלו אישור חתום להסכם.

משך ההתקשרות בעסקאות מהסוג הזה הוא עד 12 חודשים. אפשר לבחור אם במהלך התקופה התשלום יעבור באופן חודשי או רבעוני, וכן לבחור את היום בחודש בו זה יקרה. בנוסף, התשלום יכול להיות צמוד לדולר יציג, צמוד למדד או שקלי רגיל, לפי המוסכם בין הצדדים. המשכיר יקבל מדי חודש (או רבעון) דו"ח עם פירוט התשלומים כולל העמלה שיצטרך לשלם. 

למה חשוב לשים לב?

תשלום שכר דירה בכרטיס אשראי יכול להיות נוח מאוד עבר משכירים ושוכרים, אבל יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.• בנק ישראל קבע תשלום מקסימלי עבור תשלום שכר דירה באמצעות כרטיס אשראי: 6,000 ₪ בחודש. הצד המשכיר יכול לגבות מקסימום 30,000 ₪ בחודש בתשלומים שונים.• כל חברת אשראי מציעה את השירות בעמלה שונה. שימו לב שהעמלה המוצעת משתלמת לכם. כמובן שהעמלה על שירות תשלום שכר דירה בכרטיס אשראי גבוהה בכל מקרה מהעמלה הכרוכה בתשלום בצ'קים.• חשוב לזכור שכאשר משלמים בכרטיס אשראי, התשלום יורד ממסגרת האשראי החודשית של הצד השוכר. שימו לב שהמסגרת מספיק גדולה, כדי לא להגיע למצב לא נעים בהמשך.• מרגע שהעסקה אושרה מול חברה האשראי, התשלום מתבצע בצורה אוטומטית. לכן חשוב להגדיר מראש בצורה מדויקת את גובה הסכומים ומועדי התשלומים, ואת אורך תקופת התשלומים. כל שינוי עלול לגרור תשלומים נוספים.

תמונה מתוך pixabay

אולי תתעניין ב...

הלב נשבר: הלכה לעולמה שחף אפרת פלד

שחף האהובה על כל מי שזכה להכירה הלכה לעולמה היום והיא רק בת 50 שחף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.