הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

איך אפשר לתקן אם לא מודים שיש טעות?

קבלה של ביקורת דורשת תעצומות נפש גדולות. אין אדם שלא נדרש לעמוד בפני ביקורת כזו או אחרת ונאלץ לקבל על עצמו שינויים בעקבותיה: אם בעבודה, במסגרת זוגיות, משפחה, צבא או לימודים.
תעצומות הנפש הכבירות נדרשות פי כמה מאנשי ציבור, העומדים בפני ביקורת מתמדת ראשית מול הציבור ושנית מול גורמי הביקורת ולעיתים גם האכיפה.
דו״ח מבקר המדינה אשר פורסם אתמול (שני) והצביע על הכשלים הרבים בביצוע פרויקט התחבורה, זכה להדים רבים בקרב הציבור האשדודי אשר חש, מעל הכל, מרומה. כספים רבים בוזבזו על פרויקט שטרם רואים את התועלת שלו ועדיין לא הסתיים.לפי הדו״ח קבלנים קיבלו את הכסף על עבודות שכלל לא בוצעו. הכסף, אומנם, נגמר אבל הפרויקט? הדרך עוד ארוכה ויקרה לסיימו. פלא שהציבור מרגיש מרומה?

בעיריית אשדוד מיהרו להכנס ל״כוננות שיא״ והוציאו תגובות לתקשורת, המעידות, יותר מהכל, שלא מודים בטעות. ״אנחנו בסדר – זה המבקר שלא התייחס/ראה/הבין/הקשיב״. כולם טועים ורק ראש העיר ומנכ״ל העירייה צודקים? הציבור רואה ומבין היטב את הדברים והכי חשוב הוא הפרוייקט שאכן לא הגיע לתומו לצד בזבוז המיליונים מתוך כספי הציבור, ריבוי תאונות הדרכים, הפצועים וההרוגים על הציר שהפך לציר הדמים שתושבי העיר משתדלים ככל יכולתם פשוט לא לעבור בו.

איך אפשר לטעון, שהפרויקט הכושל ״זוכה לשבחים״ כפי שאמר ראש העיר? כאשר כולם רואים ומרגישים את הקושי בנסיעה על הרצל ואת אנחת הרווחה ברגע שמגיעים ליעד ללא תאונה, חלילה. ״איפה ראש העיר חי? הוא גר בעיר בכלל?״ זעקו הטוקבקיסטים אשר בבחירות אחרונות ראינו שהם, למעשה, אנשים אמיתיים לחלוטין ויצאו להצביע בהמוניהם וברובם המכריע לדמות אחרת שתשב על כסא ראש העיר.

לחץ – תן לו לצאת

אין ספק, שנרשם לחץ לא פשוט על ראש העיר ומנכ״ל העירייה אשר לראשונה נאלצים לעמוד בפני דו״ח מבקר חמור מאוד, המאשים אותם באופן אישי בהתנהלות קלוקלת למדי בניהול הפרויקט ובדרך לביצוע הכושל שכולנו עדים לו. עם זאת, מן הראוי היה להודות בטעויות עד כה ומכאן ואילך להתרכז בתיקון הנזקים, עוגמות הנפש והסברה לציבור על המשך הדרך. במקום זה, החליטו קברניטי העיר, אם אפשר עדיין לקרוא להם כך, להתרכז בהאשמות לא ענייניות כלפי מבקר המדינה, הגשת בג״צ שיעלה הון תועפות לציבור והסברה משוללת כל יסוד סביר בדבר ״שבחים״ שזוכה הפרוייקט. כולם טועים, כולם עיוורים, כולם נהנים לנהוג על ציר הרצל הנהדר, לא עומדים בפקקים, לא צריכים להיות בריכוז שיא בשביל לנסות להבין אם יש או אין פניה שמאלה (אין!!!) ורק ד״ר יחיאל לסרי ואילן בן עדי רואים קדימה ומבינים מה שכולנו לא. אז איך אפשר להתקדם אם לא מודים שיש טעות? אי אפשר. לא מן הנמנע, שהדו״ח הנוכחי על פרויקט רי-ווי, קשה ככל שהוא, הינו בגדר סנונית ראשונה בדרך לנוספים שעוד יבקרו את ההתנהלות של אלה שבטוחים, שכולנו עיוורים ורק הם רואים 6/6.

הפגנת תושבים מתארגנת להיום (שלישי), באולם ישיבות המועצה, בשעה 18:000 במסגרת ישיבת מועצה אשר תדון גם על נושא ציר הרצל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.