אופיר לסרי העלה לסדר היום הצעה המיטיבה עם ניצולי השואה תושבי העיר

בתחילת השבוע הגיש עו"ד אופיר לסרי מסיעת "אשדוד תנצח" הצעה לסדר בנוגע לניצולי השואה.

לחמני יו״ר האופוזיציה, אומר, כי זהו לא סוד שרבים מהם חיים מתחת לקו העוני, רבים מהם הולכים מהעולם הזה – ואף אחד לא יודע. לחלקם אפילו מניין אין.

אופיר, בהצעה לסדר אשר הגיש לראש העיר, מבקש ממועצת העיר לאשר את ההצעה לפיה עיריית אשדוד תעניק כבוד אחרון לניצולי שואה שהם עריריים בני העיר, בין היתר על ידי השתתפות של נציגות בכירה מטעם מועצת העיר שתצעד אחר מיטתם במסע הלוויה, הדפסת מודעות אבל והפצתם, וסיוע בסידורי הלוויה הקבורה וימי השבעה.

הוא מעלה טיעונים להצעתו, המרכזי שבהם הוא, כי באשדוד מאות ניצולי שואה עריריים אשר חיים בגפם ללא בני משפחה וללא שארי בשר שיוכלו לדאוג לכבוד אחרון לניצולים אלה.

אופיר מציין, כי לכולנו הזדמן לא פעם לקרוא או לשמוע דרך אמצעי התקשורת על קריאה ברשתות החברתיות להגיע ללוויה של ניצול\ת שואה שלא הותירו אחריהם בני משפחה, קריאה הנובעת מתוך חשש שלא יהיה מניין בהלוויה, קריאות שלרוב מאות נענים להם.

לחמני הוסיף: ״כנבחרי ציבור המחויבים להעניק חיים בכבוד לציבור ניצולי השואה המתגורר בעיר, עלינו, ביו היתר, להעמיק בסיפור חייהם הטראגי כדי שהוא לא ישכח מאיתנו לעולם, ולשלוח מסר לדורות הבאים ולילדי העיר, לפיו, חינוך באמצעות מעשים הוא השיעור הטוב ביותר״.

האם מועצת העיר כולה תצביע בעד ההצעה החשובה שיזם אופיר לסרי, וניתן כולנו את הכבוד הראוי לאנשים שבזכותם עם ישראל קיים? נמתין לישיבת המועצה ונדע.

עד כה, מעולם הצעה מטעם האופוזיציה לא זכתה לרוב במועצה, טובה ככל שתהיה. מעניין האם הפעם יונחו השיקולים הפוליטיים/אגואיסטיים בצד ותבחן לעומק הצעה, שמטרתה לעשות טוב לכולם?

אולי תתעניין ב...

צעיר נפצע באורח בינוני מאבן חיפוי שנפלה עליו; עצים רבים קרסו (גלריית תמונות)

עצים רבים קרסו בעיר בשעה האחרונה, עת החלה סופת רוחות וגשמים. הערכה מקצועית מעריכה, כי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים