הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אוויר צח לא מספיק: עמדות מידע אלקטרוניות לתיירים יוצבו ברחבי העיר

לאחר הריאיון המביך של סגן ראש העיר שמעון כצנלסון בחדשות כאן 11, שם נשאל את השאלה: מדוע תיירים יבחרו להגיע לאשדוד ולא לתל אביב? בתשובה: בזכות האוויר הצח והמרחבים הקיימים באשדוד נראה כעת, כי הוא מנסה לחפות על התשובה המביכה ולעשות בכל זאת משהו בתחום התיירות בעיר. הקמת עמדות מידע במקומות ציבוריים היא צעד נבון, טוב אבל, עדיין, מעט מדי בעיר עם פוטנציאל תיירותי אדיר ולא ממומש

עמדות המידע החדשות של תיירות אשדוד בימים אלה משלימה החברה לתיירות אשדוד את הצבתן של עמדות מידע אלקטרוניות בבתי המלון ובאתרים שונים ברחבי העיר. בכל עמדה קיים כלל המידע הרלבנטי לתושב ולמבקר בעיר. הממונה על התיירות, גרשון פלדמן מסיעתו של כצנלסון: ״לצד פיתוח התשתיות, אנו עוסקים כל העת גם בפיתוח התכנים התיירותיים והנגשתם לציבור".

בשלב הראשון, 13 עמדות מידע אלקטרוניות הוצבו במגוון אתרים בעיר. העמדות האלקטרוניות מתחלקות ל-2 סוגים: עמדת פנים ועמדת חוץ. עמדות הפנים הוצבו בבתי המלון לאונרדו ו-ווסט, בבית האמנים ע"ש אריה קלנג, במוזיאון אשדוד, מוזיאון הפלישתים ובמשכן לאמנויות. 
עמדות החוץ הוצבו ברחבת העירייה, גבעת יונה, אתר המצודה , פארק אשדוד-ים ובפארק נחל לכיש.

בכל עמדה כאמור, מוצג כלל המידע הרלבנטי לתושב ולמבקר בעיר: מסעדות, מוסדות אמנות ותרבות, מופעים שונים, מסלולי טיול, חופים, מקומות לינה, מוסדות עירייה, בתי מרקחת, מפת העיר, זמני תחבורה ועוד.

המידע (טקסטים, תמונות וסרטונים) יוצג תחילה בעברית, חלקו כבר עתה נגיש באנגלית ובערבית ובהמשך – יתורגם ויעלה בשפות נוספות.

הממונה על התיירות, חבר מועצת העיר גרשון פלדמן: לצד הפיתוח המתמיד של התשתיות באתרי הטבע והתיירות ברחבי העיר, אנו בחברה לתיירות שוקדים כל העת על פיתוח התכנים. בשנה האחרונה הוצאנו אוגדן מפות חדש, סיורי תיירות מודרכים ללא עלות, בקרוב מאד יושקו אתר אינטרנט ואפליקציה והשבוע סיימנו להציב את עמדות המידע האלקטרוניות אשר ינגישו לציבור התושבים והמבקרים בעיר את כל המידע שהם צריכים לגבי מה שיש לעיר שלנו להציע".

צילום: החברה לתיירות

5 תגובות

  1. אין לאורך שפת הים – בקו המים הראשוני מקום אחד ראוי כמו בית קפה או מסעדה לשבת בהם. "החוף," ו"קורסר" הם לא ברמה הולמת וגם שוחטים במחירים. המרינה שבכל מקום בעולם !! היא מרכז בילוי מרכזי ,באשדוד מתה ! ראו מה קורה בהרצליה ואפילו אצל שכנתנו אשקלון. עד שזה לא יטופל מי שיגיע לאשדוד אלה רק מי שיצטרך פיפי אוד שטעה בדרך לאילת.

  2. החטא הקדמון הוא של צילקר ! ומי " שהשביח" אותו " אבו זה לסרי ועלה על רבו" הוא ראש העיר לסרי האטום. העיר נבנתה עם התחת לים ! העיר הפנתה לים עורף ! כל מקומות הבילוי בעיר חוף היו צריכים היו להתמקד על החוף ולא באזור התעשיה. כי אזורי תעשיה יש גם בבית שמש ומגדל העמק אבל מעט ערים יש להם אוצר של חוף עזה. דב לא לדבר על חוף הקשתות שהיה אמור להיות מרכז התיירות של המדינה ! והוא מרכז האשפה של המדינה. גועל נפש של אתר. לטיפולך כצנלסון המבחן בטאיירות ועפיפונים ואין לו ולפלגמן המגנטי בפיתוח תיירות

  3. החטא הקדמון הוא של צילקר ! ומי " שהשביח" אותו " אבו זה לסרי ועלה על רבו" הוא ראש העיר לסרי האטום. העיר נבנתה עם התחת לים ! העיר הפנתה לים עורף ! כל מקומות הבילוי בעיר חוף היו צריכים היו להתמקד על החוף ולא באזור התעשיה. כי אזורי תעשיה יש גם בבית שמש ומגדל העמק אבל מעט ערים יש להם אוצר של חוף עזה. דב לא לדבר על חוף הקשתות שהיה אמור להיות מרכז התיירות של המדינה ! והוא מרכז האשפה של המדינה. גועל נפש של אתר. לטיפולך כצנלסון המבחן בטאיירות ועפיפונים ואין לו ולפלגמן המגנטי בפיתוח תיירות

  4. הממונה על התיירות מר גרשון פלדמן – הידעתם? האיש חביב סמנטי,חסר אוריינטציה הוא ותיירות זה כמו לסרי ופיגון לאשכנזים. אין קשר.

  5. למי מיועדים צגי המידע האלו? לחארדים המציפים את עירנו ולא משאירים אגורה? זה כמו לבנות גג של בניין ללא יסודות. קודם מקימים מרכזי תיירות ורק אחרכך מפרסמים אותם. אם זה המצב צריך לפזר את כל מי שעובד במשרד תיירות עירוני. למה לא בונים מרכז החלל הבינלאומי, רכבל בפארק לכיש ומגדל תצפית כמו בברלין? למה לא בונים היכל קרח, לונה פארק עם גלגל ענק? למה לא ממשיכים להקים טיילת החוף, כי הקטע שיש היום מזכירה את שאריות אחרי סופת טורנדו. למה לא מפעילים שחיה בסירות על נחל לכיש? ביזיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.