הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אַבְּסוּרְד בנוסח מרוקו: ראש העיר מחבק את יריבו הפוליטי כצנלסון ומרחיק את אמסלם – האיש שהכתיר אותו לתפקיד

לעיתים, קשה להשאר אדישים למראות ומהלכים אשר נדמה, כי כולם מבחינים באי התקינות שלהם ובוחרים להשליך אותם על ״ככה זה פוליטיקה״, בזמן שהאנשים הם בעצמם מייצרים את הפוליטיקה. לסרי מחבק את כצנלסון בזמן שהוא עסוק בהתחמקויות חוזרות מסגנו השני אבי אמסלם. תמונה אחת שוב אלף מילים ויותר.

מה גורם לד״ר יחיאל לסרי, ראש העיר, לאמץ בחיבוק חם את מי שהתמודד מולו בבחירות האחרונות? כיצד שמעון כצנלסון, אשר חתם על מסמך והבטיח חד משמעית בכתב ובעל פה, כי לא יישב בקואליציה עם ד״ר לסרי, רץ לחתום על הסכם קואליציוני ראשון איתו? כיצד איבה פוליטית של שנים, לכאורה, יכולה להסתיים בן רגע ולהפוך לידידות מופלאה בין השניים, לכאורה, אשר נדמה, כי אלמלא הפוליטיקה, היו ממשיכים לחיות בעולמות מקבילים ולא היו נפגשים לעולם?

הרשומה, שהעלה ראש העיר אתמול, 30/05/19:

מהצד השני של המתרס – סגן ראש העיר אבי אמסלם – יו״ר ש״ס בעיר, אשר תמך בד״ר יחיאל לסרי תמיכה מלאה לראשות העיר מהרגע הראשון ולא קיים הספק, כי אלמלא תמיכתו ל אמסלם בלסרי, לא היה לו כל סיכוי להיבחר. בכיר בש״ס אמר למערכת ״אשדוד היום״: ״יחיאל לסרי שכח שאמר לאמסלם שאם לא יתמוך בו לראשות העיר הוא בכלל לא ירוץ״.

אמסלם – צדיק ורע לו?

ניסינו להיזכר בכמה מאמירותיו המופלאות של כצנלסון טרום-בחירות 2018 והיו הרבה כאלה, כך שהמשימה לא היתה קשה: ״לסרי מפסיד את העיר לחרדים״ זעק האיש, אשר היום חולק שולחן משותף עם סגני ראש העיר החרדים: ויינגרטן ואמסלם.

יממה אחת לפני הבחירות (29/10/18), חתם שמעון כצנלסון על מסמך, אשר בו הצהיר בפני כל תושבי העיר, כי לא יישב עם לסרי בקואליציה. מה גרם לו רק יומיים לאחר מכן, או אולי אפילו יום, לרוץ ולתפוס כיסא ליד לסרי?

עוד הוסיף כצנלסון ומספר ימים לפני הבחירות הגיש תלונה במשטרה כנגד הכותב בדף פייסבוק אנונימי, אשר כתב, כך מסתבר בדיעבד, דברים שאכן הוכחו לפחות באופן חלקי כנכונים וגם אם לא נסגרו מראש הרי שבסופו של דבר, אכן כך קרה.

ד״ר יחיאל לסרי ״החדש״ : מחבק את כצנלסון – מרחיק את אמסלם

אם כך, מה פשרם של היחסים החמים בין השניים – לסרי את כצנלסון – אשר מעולם לא היו ביחסי חברות קודם? האם ד״ר יחיאל לסרי מחבק את כצנלסון מפאת גילו המתקדם והידיעה, כי הסבירות קטנה מאוד שכצנלסון יתמודד שוב לראשות העיר? ד״ר לסרי מבין היטב את הפוליטיקה המקומית באשדוד ויודע, כי בפרסום התמונה שלו עם כצנלסון באירוע עירוני גדול,הדבר עלול להתפרש על ידי חלק מהתושבים לפחות כ״תקיעת אצבע בעין״ לתומכי אמסלם וש״ס, שהרי יחסיהם הקרים ידועים לכל.

מדוע בכל זאת החליט לסרי לפרסם את התמונה הזאת? לא ברור. מה שכן, בחירה של תמונה אחת עלולה לספר לנו סיפור שלם במערכת היחסים של הנהלת העיר אי שם בקומה החמישית בבניין העירייה ועוד לא נאמרה המילה האחרונה ביחסיהם של לסרי ואמסלם.

2 תגובות

  1. חוץ מלהטסיס ולפלג, אני לא רואה שום צורך בכתבה הגזענית הזו! עד כמה שטני יודע עבור כצנלסון הצביעו לא מעט מרוקאים!

  2. יש לך אפשרות לצרף מסמך שקיבלתי ..ארצה להעביר לך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.